W ramach kontraktu NFZ oferujemy Państwu konsultacje lekarza specjalisty rehabilitacji
Zapoznaj się z naszą ofertą
Centrum medyczno-rehabilitacyjne "NOVA-MEDIC"
Profesjonalizm poparty doświadczeniem
Zapisz się na wizytę

Innowacyjny aparat do ćwiczeń izometrycznych
Huber® Motion Lab, dzięki unikalnej i innowacyjnej technologii jest komplementarnym wyposażeniem centrów rehabilitacji, klubów fitness od których coraz bardziej wymagający klient oczekuje kompleksowej usługi

HUBER™ MOTION LAB to przyjemna, łatwa i intuicyjna technologia, która pomaga poprawić:
  • SIŁĘ
  • ELASTYCZNOŚĆ
  • KOORDYNACJĘ
  • KONCENTRACJĘ
  • POSTAWĘ
  • SYLWETKĘ
  • RÓWNOWAGĘ

Urządzenie wprawia ciało w ruch za pośrednictwem ruchomej platformy i kolumn oraz uchwytów stawiających zmienny opór. Osoba ćwicząca musi utrzymywać wyświetlane na ekranie pozycje, angażując aktywność docelowego obszaru ciała. Ta zabawa pozycją ciała w delikatny i bezpieczny sposób mobilizuje stawy i wzmacnia mięśnie głębokie.

Spalanie tłuszczu
Ten efekt wymaga nieprzerwanej dłuższej pracy mięśni i kontrolowanej szybkości skurczów serca (mierzonej przez monitor pulsu). Podczas ćwiczeń na urządzeniu HUBER™ MOTION LAB, całe ciało jest aktywnie angażowane – bez względu na to, czy ćwiczy się z obciążeniem pełnym czy częściowym, oraz czy waga ćwiczącego jest zbalansowana czy nie. Energia potrzebna do osiągnięcia założonych celów ćwiczeń pochodzi z rezerw tłuszczu, które stanowią obiekt docelowy ćwiczeń.. W ten sposób, krok po kroku, tłuszcz jest zużywany, a jego miejsce zajmują wzmocnione mięśnie.

Wzmacnianie i rzeźbienie mięśni
Podczas ćwiczenia polegającego na utrzymywaniu rąk i stóp w ustalonej pozycji równocześnie pracują liczne stawy i grupy mięśni. Przywraca to formę mięśni głębokich, wzmacnia je, stabilizując jednocześnie segmenty kości. Kombinacja seryjnych ruchów, powtórzeń oraz naprzemiennie występujących okresów kurczenia i rozluźniania mięśni kształtuje całą sylwetkę ciała.

Postawa i elegancja
HUBER™ MOTION LAB jest jedynym urządzeniem, które oddziałuje na mięśnie głębokie. Podczas ćwiczeń mięśnie decydujące o postawie ciała są zawsze w położeniu idealnym dla uzyskania maksymalnego efektu. Powraca gracja ruchów i prawidłowa postawa ciała, ponieważ mięśnie głowy, szyi i pleców ustawione są w idealnej linii prostej. Następuje wzmocnienie mięśni brzucha i redukcja tkanki tłuszczowej z tego obszaru, a odcinek lędźwiowy pleców uwalniany jest od bólu .

Elastyczność i płynność
Ćwiczenia polegające na spowolnieniu ruchów ciała mają za cel rozciąganie i wydłużanie mięśni. Ćwiczenia te zwiększają elastyczność mięśni i zakres ruchów stawów. Czas każdego ćwiczenia jest wykorzystywany w optymalny sposób tak, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Urządzenie HUBER™ MOTION LAB oferuje nowe, rewolucyjne trójwymiarowe ćwiczenia – to sala ćwiczeń, trener i spersonalizowany program treningowy w jednym!


 

Co leczymy

Zapalenie rozcięgna podeszwowego to jedna z najczęstszych dolegliwości stopy. Spowodowana jest naderwaniem oraz zapaleniem tkanek miękkich znajdujących się na podeszwie stopy. Charakteryzuje się bólem pięty pogarszającym się w godzinach porannych. Oprócz fizjoterapii w leczeniu pomaga dobranie odpowiedniego obuwia oraz ortezy korygującej.

Więcej…